Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi

İnternet üzerinden alışveriş yapabilmek için kredi veya atm kartınızı internetten kullanıma açtırmanız gerekiyor. Ziraat Bankası teknolojisi internet üzerinden online alışveriş yapabilmeniz için tüm güvenlik önlemlerini almıştır. Ziraat bankası güvenliği konusunda tüm detaylara aşağıda ulaşabileceksiniz.  Sizin onayınız olmadan kredi kartınız yâda atm kartınız internet alışverişine açılmamaktadır.

birevim peşinatsız ev

Ancak siz kendiniz açtırmak isterseniz 4 farklı adımdan birini tercih edebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile internet alışverişine açma
 • SMS göndererek ile internet alışverişlerine açma
 • Mobil uygulamanızı kullanarak internete açma (resimli anlatım)
 • İnter şubesi üzerinden internet alışverişine açma

Ziraat Bankası İle Güvenli Çevrimiçi Alışveriş

Güvenli Çevrimiçi Alışveriş; Visa / Master Card tarafından geliştirilen ve desteklenen ve Ziraat Bankası tarafından sunulan, Ziraat Bankası kredi kartları ile internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmettir.

Güvenli Çevrimiçi Alışveriş; Hizmete dâhil olan sanal mağazalarda kartınızın kötü niyetli üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasını engeller. Visa veya MasterCard kartınızı kullanarak İnternet üzerinden yapılan alışverişler için cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık kodlar aracılığıyla kart bilgilerini korur.

Tüm banka kartları Güvenli Çevrimiçi Alışveriş Hizmetine dâhildir.

Bu hizmeti destekleyen bir siteden satın alma işlemi yapılacak olduğunda, işlemin tamamlandığı kart hamiline ait sistemde kayıtlı cep telefonu numarasına tek kullanımlık bir kod gönderilir. Bu nedenle mobil bilgilerinizin banka ile güncellenmesi gerekmektedir.

Güvenli Online Alışveriş Hizmeti işlemleriniz için Ziraat Bankası web sitesinde yer alan bağlantıya tıklayarak, bu hizmeti destekleyen işletmelerle geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Kredi kartınız ve cep telefonunuza gönderilecek kod ile giriş yapın, geçmiş işlemlerinizi görüntüleyin ve kişisel bir güvence mesajı oluşturun.

Müşteri Hizmetlerinden Ziraat İnternet Alışverişi Nasıl Açılır?

Müşterilerine hizmet verdiği hat telefon numarası 444 00 00 dır.  Müşteri temsilcisi konu hakkında size yardımcı olacaktır.

 • Sesli yanıt sistemini dinleyin ve ardından 2’yi tuşlayın.
 • Sonrasında yeni menüden 0’ı tuşlayarak diğer bankacılık işlemleri menüsüne ulaşın.
 • TC Kimlik numaranızı tuşlayın.
 • TC Kimlik numaranızı tuşlayın hemen sonra yine 2’yi tuşlayın ve kart numaranızı ve kart şifresini girin.
 • Bu işlem sırasını izlediğinizde müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız.

SMS ile Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

SMS bankacılığı üzerinden internet alışverişine açma ve limit artırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  EONAY yazarak boşluk bırakın, banka kartınızın son 6 hanesini girin. 4757’ye mesaj gönderin.  .Cep telefon numaranızın sistemde doğru olması durumunda sorunsuz olarak işleminiz gerçekleşecektir.

Mobil Uygulamadan Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil uygulamaya giriş yapın ve menüden Kartlarım bölümüne tıklayın. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kart türünü seçin ve kart ayarlarımdan işlem kısıtı belirleme bölümünü tıklayın.  İşlem kısıtı bölümünden kartınıza ait yurt dışı ve e ticaret alışverişi kısıtlamalarını kaldırabilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Web sitesi üzerinden bireysel girişinizi yapın. Kartlarım ve kredi kartlarım menüsünü seçin.  Ziraat kartınızı seçerek işlem kısıtını kaldırın. E-ticaret yazan bölümdeki çentik kalktığında işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Cemal Aydın Reply

  Ziraat bankasının mobil uygulamasından bir çok işlemi yapabiliyoruz artık bu çok güzel eskiden çok karmaşıktı

 2. Muhammet Güneş Reply

  Mobil uygulama üzerinden açılabilmesi çok güzel, eskiden müşteri hizmetleriyle uğraşıyorduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen − 9 =