Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller

Konut kredisi ödemelerini yapmadığınız takdirde mülke el konulacak ve banka bünyesine dahil edilecektir. Sonrasında ise bu mülkle satışa sunuluyor ve Ziraat bankası satılık gayrimenkuller başlıklı yazımızda da bu konuya değinmeye çalışacağız. Banka resmi sitesi üzerinden satışa çıkartılan bu mülkleri sizler de teklif vererek satın alma şansına sahipsiniz.

birevim peşinatsız ev

Birçok banka an itibarıyla bu satışlara devam ediyor ve Ziraat Bankası da o isimlerden bir tanesidir. Satışlarda ise belli bir prosedür var ve dilerseniz o prosedüre de detaylı bir şekilde göz atalım.

  • Hangi ilan sizin için uygun ise mülk bedelinin %6’lık kısmını ödeyerek adımlarınızı atabiliyorsunuz. En yakın Ziraat Bankası şubesine gittiğiniz takdirde bu konuda sizlere daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olacaklardır.
  • Şubede imzalamanız gereken bir sözleşme var ve Gayrimenkul satış sözleşmesi olarak imzalayacağınız bu sözleşmenin yasla koruma belgesi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.
  • İmzalamadan önce mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz ve merak ettiğiniz sorular varsa eğer bunu müşteri temsilcisi ile de kesinlikle paylaşmalısınız.

Hangi Belgeler Talep Ediliyor?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller için hangi belgelerin talep edildiğini de yine sizinle paylaşmak isteriz.

  • Yetkili olduğunuzu gösteren bir temsil belgesi
  • Temsile has ilgili şahısların imza sirküleri
  • Ticaret sicil tasdiknamesi

Teminatı yatırdıktan sonra teklif verme süreci başlıyor ancak öncelikli yapmanız gereken şey teminat bedelinin eksiksiz ödenmesidir. %25’lik kısım mutlaka alıcı tarafından ödenmeli ancak geri kalan tutar için yeterli nakitiniz yoksa Ziraat Bankası bu bağlamda sizlere kredi seçeneği sunacaktır.

İhaleyi aldığınız takdirde kredi konusunda destek alabileceksiniz ve bu konuda sicilinizin bozuk olmaması da önem arz etmektedir. Eğer siciliniz bozuk ise ne yazık ki kredi desteği sunulmuyor. İhaleyi alamadığınız durumlarda ise ödediğiniz bedeli şubelerden temin edebiliyorsunuz yani paranızın çöpe gitmesi ya da banka tarafından el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Sizler de hemen şimdi resmi siteyi ziyaret edebilir ve banka tarafından satışa sunulan gayrimenkulleri inceleyebilirsiniz. En uygun olanı seçip ön ödeme ile birlikte ihaleye katılma şansınız hali hazırda devam ediyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen − 13 =